Tu jesteś:Start / Atrakcje / Rekreacyjne

Jezioro Niesłysz

Jezioro Niesłysz

Dane adresowe

Adres:
Jezioro Niesłysz
Lubrza, 66-218 Lubrza

Opis

Jezioro Niesłysz jest największym jeziorem na Pojezierzu Lubuskim. Obejmuje swym zasięgiem powierzchnię 496,60 ha, długość jego wynosi 4,7 km, szerokość 1,7 km, a maksymalna głębokość do 35 m. Leży w otoczeniu dużych partii lasów sosnowych, z licznymi stanowiskami drzew liściastych. Linia brzegowa jeziora (dł. 19 km) jest urozmaicona wieloma zatokami i półwyspami. Jego kształt modelują trzy wielkie półwyspy, wcinające się daleko w toń jeziorną. Z powierzchni wody wynurzają się dwie duże wyspy, porośnięte drzewami liściastymi, stanowiące dogodne miejsca do zatrzymywania się wielu gatunków ptaków w czasie przelotów. Bogaty jest również świat ptaków gnieżdżących się tutaj na stałe: m.in. łabędź niemy, czapla, bocian czarny, żuraw, a także orzeł bielik. Wody jeziora są czyste i przejrzyste.

Jezioro stanowi idealny akwen do uprawiania różnorodnych sportów wodnych i wędkarstwa. Szczególnie nadaje się do uprawiania żeglarstwa i wioślarstwa, a zimą- bojerów. Jezioro obfituje w dorodną płoć, leszcza i lina, a z drapieżnych ryb - w okonia, szczupaka i węgorza. Podwodne wypłycenia i mielizny zachęcają do uprawiania połowów spiningowych.
W głębinach jeziora żyje najsmaczniejsza z ryb słodkowodnych - sielawa. Wyjątkowo czyste wody oraz bogata rzeźba dna, pokrytego bujną roślinnością podwodną, są magnesem dla podwodnych wypraw płetwonurków. Na półwyspie wrzynajacym się w jezioro od strony wschodniej znajduje się dobrze zachowane grodzisko z XII-XIV w. o powierzchni około 4 ha. Ma ono kształt ściętego stożka o owalnej podstawie i wysokości 6-8 m. Otoczone jest wałem i fosą.

Nad jeziorem znajdują się liczne ośrodki turystyczno-wypoczynkowe: Niesulice, Przełazy, Krzeczkowo. W odległości 10 km na wschód od jeziora znajduje się miasto Świebodzin.

Obiekt posiada

Parking bezpłatnyAtrakcje dla dzieciPobyt grup zorganizowanych
Spotkania integracyjneNocleg

Obsługa w językach obcych

niemiecki, angielski

Galeria zdjęć

Komentarze i oceny

Nie ma jeszcze żadnej opinii o tym obiekcie.
Poprzedni
Września 2020
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Szukaj
Lokalizacja:
Obiekt posiada:
Newsletter
Bądź zawsze na bieżąco.
Zamów nasz newsletter.
Licznik odwiedzin:
Liczba dzisiejszych odwiedzin: 64
Liczba odwiedzin od startu: 549 704
Teraz on-line: 4
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie projektów współpracy”
Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.