Tu jesteś:Start / Atrakcje

Jarmark Magdaleński w Pszczewie

Jarmark Magdaleński w Pszczewie

Dane adresowe

Adres:
Jarmark Magdaleński w Pszczewie
Pszczew
Tel.: 95 749 23 10
E-mail: ug@pszczew.pl
www: pszczew.pl

Opis

Największą atrakcją szczytu turystycznego w Pszczewie jest Jarmark Magdaleński. Impreza ta jest organizowana w lipcu i trwa dwa dni (sobota i niedziela). Termin Jarmarku zbiega się z odpustem św. Marii Magdaleny, patronki kościoła parafialnego.

Jarmark Magdaleński organizowany jest od roku 1994. Dzisiejszy jarmark sięga do pszczewskich tradycji średniowiecznych i spełnia wiele rozmaitych funkcji. Przede wszystkim przypomina piękno i kunszt rozmaitych profesji, prezentuje kulturę ludową, piękno folkloru oraz promuje turystykę regionu.

Co roku na pszczewskim Rynku gromadzi się wielka rzesza rzemieślników i rękodzielników, a także mieszkańców gminy, okolic i turystów wypoczywających w Pszczewie. Uczestnicy Jarmarku nie tylko podziwiają owoce pracy twórców ludowych, ale mogą także kupić ich wyroby, które z pewnością staną się wspaniałą pamiątką z tego święta.

Jarmark Magdaleński to nie tylko rzemieślnicy, ale także wspaniała zabawa wraz z zespołami ludowymi. Gminny Ośrodek Kultury współpracuje z artystami miejscowymi, a także zaprasza zaprzyjaźnione zespoły z innych gmin. Chętnych do zaprezentowania się tak licznej publiczności jest zawsze wielu. Wspólną zabawę uświetniają również wspaniałe gwiazdy sceny ogólnopolskiej.

Podczas Jarmarku odbywają się także Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy, przedstawienia teatralne, konkurs fryzjerski o Grand Prix św. Magdaleny - patronki fryzjerów polskich oraz zabawy taneczne.

Organizatorzy Jarmarku Magdaleńskiego zapewniają, że podczas tej imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszają wszystkich miłośników sztuki ludowej i folkloru oraz wielbicieli dobrej zabawy.

Obiekt posiada

Parking bezpłatnyAtrakcje dla dzieci

Galeria zdjęć

Komentarze i oceny

Nie ma jeszcze żadnej opinii o tym obiekcie.
Poprzedni
Kwietnia 2021
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Szukaj
Lokalizacja:
Kategorie:
Obiekt posiada:
Licznik odwiedzin:
Liczba dzisiejszych odwiedzin: 38
Liczba odwiedzin od startu: 577 119
Teraz on-line: 2
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie projektów współpracy”
Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.