Tu jesteś:Start / Atrakcje

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe

Dane adresowe

Adres:
Spływy kajakowe
Lubrza, 66-218 Lubrza
E-mail: martinez@martinez.com.pl
www: martinez.com.pl

Dane kontaktowe

Kontakt:
Ryszard Skonieczek
Fax: 683813232
Adres:
Lubrza, ul Świebodzińska 74, 66-218 Lubrza
Tel.: + 48 601 649 570, 683813295

Dni i godziny otwarcia

Dni i godziny otwarcia: Pływać można indywidualnie i grupowo, przy czym wskazana jest wcześniejsza rezerwacja terminów weekendowych. Jeśli warunki pogodowe są sprzyjające, można pływać cały rok, natomiast główny ruch turystyczny ma miejsce od kwietnia do października.

Opis

Firma Martinez organizuje już od 2003 r. spływy kajakowe, cieszące się uznaniem turystów z całej Polski, jak również gości z Europy.

Standardowy szlak rzeką Paklicą ma długość ok. 15 km i pokonuje się go w 5-6 godz. Należy on do łatwych spływów, a dodatkową atrakcję stanowi z pewnością obcowanie z dziką przyrodą naszego regionu (bobry, orzeł bielik, perkoz dwuczuby, łabędzie), jak również kontakt z historią w postaci obiektów militarnych i hydrotechnicznych wchodzących w skład Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

    Spływ rozpoczyna się na przystani w miejscowości Lubrza przed stalowymi wrotami śluzy. Płyniemy przez jezioro Lubrza Mała, dalej rzeką Paklicą do jeziora Paklicko Wielkie, gdzie można zrobić pauzę, a w przypadku ładnej pogody zażyć kąpieli na dzikiej plaży. Kolejny etap jest najpiękniejszym odcinkiem szlaku - dzika przyroda, zwalone przez bobry drzewa, rezerwat dębowy. Dopływamy do zarastającego jeziorka Rodno, skąd wykonujemy telefon do stacji wodnej. Kończymy spływ przy murach zabytkowego klasztoru w Gościkowie-Paradyżu przy metalowym mostku. Powrót do Lubrzy odbywać się może na wiele sposobów: busem, autokarem, wozem plenerowym lub rowerami.

    Stałych bywalców spływów Paklicą zainteresuje z pewnością odcinek Ołobok-Lubrza. Turyści w godzinach porannych zawożeni są busem do miejscowości Ołobok, skąd startują tuż przy imponującej przedwojennej tamie spustowej. Po 1,5 km wiosłowania docierają do jeziora Niesłysz. To jeden z największych zbiorników wodnych Ziemi Lubuskiej (ok. 500 ha). Przepłynięcie tego akwenu zajmuje ok. 1,5 godz. Kolejnym etapem wyprawy jest ok. dwukilometrowy odcinek kanału Niesulickiego, który doprowadza do grobli w miejscowości Mostki, gdzie czeka na kajakarzy bus, gotów przewieźć grupę przez miejscowość, by zwodować ją za miejscowością, na uroczym pagórkowatym terenie, nieopodal doskonale zachowanego panzerwerka 677. Stamtąd wśród łąk turyści dopływają kanałem Rakownik do miejscowości Nowa Wioska, gdzie mają okazję obejrzeć poniemiecką perełkę architektury militarno-hydrotechnicznej - most rolkowy. Następnie przez jezioro Goszcza oraz kilkusetmetrowy odcinek kanału docierają z powrotem do stanicy wodnej, gdzie na parkingu czekają na nich auta.

Firma zapewnia sprzęt w postaci świetnie sprawdzających się dwuosobowych kajaków polietylenowych, aluminiowych wioseł oraz kamizelek asekuracyjnych w różnych rozmiarach, również dziecięcych. Dla liczniejszych grup istnieje również możliwość dowozu posiłku (słynna grochówka z kiełbaską) na wybranych szlakach.

Obiekt posiada

Parking bezpłatnyAtrakcje dla dzieciPobyt zwierząt
NoclegWyżywienie

Obsługa w językach obcych

angielski, niemiecki

Galeria zdjęć

Komentarze i oceny

Nie ma jeszcze żadnej opinii o tym obiekcie.
Poprzedni
Kwietnia 2021
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Szukaj
Lokalizacja:
Kategorie:
Obiekt posiada:
Licznik odwiedzin:
Liczba dzisiejszych odwiedzin: 39
Liczba odwiedzin od startu: 577 120
Teraz on-line: 0
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie projektów współpracy”
Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.