Tu jesteś:Start / Szlaki / Słoneczne plaże / Część IV

Plaża nad jeziorem Lipie w Długie

Do miejscowości Długie, leżącej przy trasie z Gorzowa Wielkopolskiego do Gdańska, trafić nietrudno. Będąc już we wsi, bez problemu odnajdziecie „Słoneczną Plażę Lubtur” nad jeziorom Lipie. Położona niemal przy samej drodze, pomiędzy pensjonatem Wodnik, a ośrodkiem Kadet, nęci długą na ponad 300 metrów piaszczystą przestrzenią. Znajdziecie tu bezpieczne, strzeżone kąpielisko, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnię i krystaliczną czystą wodę jeziora. Na zgłodniałych oczekują liczne punkty gastronomiczne, spragnionych ochłodzi kiosk z lodami, a na znużonych wędrowców czekają, mieszczące się na prawo od plaży, pole namiotowe i domki letniskowe.

Nie zapomniano również o naszych pociechach, dla których przygotowano plac zabaw. Uroku miejscu dodają kołyszące się przy kei żaglówki w przystani przed ośrodkiem Kadet. Na tych, którzy nie lubią leniuchować, czekają rowery wodne i kajaki. Warto spróbować swych sił, albowiem jezioro Lipie to początek lokalnego szlaku kajakowego, łączącego jeziora grupy dobiegniewskiej.

Na rowerzystów i piechurów czeka niebieski szlak turystyczny biegnący przez wieś, a na miłośników szant, rokrocznie organizowany w sierpniu Festiwal Piosenki Żeglarskiej Keja.

Plaża nad jeziorem Lipie jest miejscem bezpiecznym, w sezonie często monitorowanym przez policję. Bez obaw możecie pozostawić samochód na obszernym parkingu położonym po drugiej stronie ruchliwej DK22, skąd na plażę zaprowadzi Was przejście pod jezdnią.

 

Plaża nad jeziorem Osiek, 2 km na północny zachód od Dobiegniewa

Zapewne część z Państwa nad luksusy wynosi ciszę i spokój. To właśnie Wam dedykujemy tę plażę. Mimo, że łatwo skomunikowana, bo położona zaledwie 2 km od Dobiegniewa, jest miejscem ustronnym, pozbawionym niepotrzebnego hałasu. Jedyne jej sąsiedztwo to zaciszna marina żeglarska Pantha Rei.

 

Jak tu dojechać ?

Drogą krajową 22 do Dobiegniewa, gdzie na rondzie skręcamy w ulicę Mickiewicza – kierunek Osiek. Po przejechaniu niespełna 2 km, wśród pól dojeżdżamy do skrzyżowania, tuż przed dwoma samotnymi budynkami. Skręcamy w lewo, mijamy zjazd przez łąkę do mariny, w której niespełna 50 metrów od nas, spokojnie cumują żaglówki. Pole namiotowe i boisko do siatkówki plażowej, przed widoczną po prawej stronie linią drzew, sygnalizuje nam, że dojechaliśmy do plaży ukrytej za drzewami.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie jest to miejsce dla żądnych wrażeń i rozrywek. Starszym z pewnością wrócą wspomnienia z dawnych lat…

Ale nie jest tu siermiężnie. Na polu namiotowym jest woda i prąd elektryczny. Można również wypożyczyć rowery wodne.

 

Cisza, spokój i krystaliczna woda…

 

Jedynym mankamentem jest brak punktów gastronomicznych.

Poprzedni
Września 2021
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Szukaj
Licznik odwiedzin:
Liczba dzisiejszych odwiedzin: 12
Liczba odwiedzin od startu: 589 465
Teraz on-line: 1
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie projektów współpracy”
Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.