Tu jesteś:Start / Baza usług

Leśne Zacisze

Leśne Zacisze

Dane adresowe

Adres:
Leśne Zacisze
Lipy 1c, 66-415 Kłodawa
Tel.: 95 731 03 89/ 784 578 001
E-mail: lesne-zacisze@wp.pl
www: lesne-zacisze.pl

Dane kontaktowe

Kontakt:
Halina Paczyńska
E-mail: lesne-zacisze@wp.pl
Tel.: 784 578 001 www: lesne-zacisze.pl

Dni i godziny otwarcia

7 dni w tygodniu 8:00 - 20:00

Opis

Ekologiczne i edukacyjne gospodarstwo agroturystyczne zaprasza na wypoczynek w miejscowości Lipy w lesie nad jeziorem Lubieszewko. Lipy położone są w województwie lubuskim na północ od Gorzowa Wielkoplskiego (20 km), na terenie Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. Jest to niewielka leśna osada składająca się z dwóch części odległych od siebie o 2 km. My zapraszamy do mniejszej części gdzie przy jeziorze, na skraju lasu w luźnej zabudowie jest tylko 5 gospodarstw i leśniczówka.Teren parku, to ponad 55 tys. ha lasów, jezior, pól i łąk charakteryzujących się ogromną różnorodnością siedlisk i bogactwem form życia, w tym licznych objętych całkowitą ochroną gatunkową.Wyróżnia się on wysokimi walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi. To wszystko możesz zobaczyć. Do tego niesamowicie czyste powietrze pachnące lasem. Wszystko to stwarza niepowtarzalny i niezapomniany klimat. Cicha i spokojna okolica jest gwarancją udanego wypoczynku. Można łowić ryby i zbierać jagody, maliny, jeżyny i grzyby. Ogromną przyjemność i dużo satysfakcji daje też "polowanie" aparatem fotograficznym. Tutaj, wśród szumu drzew i śpiewu ptaków, wsłuchując się w odgłosy przyrody szybko zapomnisz o pracy i obowiązkach, o wielkomiejskim zgiełku. Na pewno zrelaksujesz się i odpoczniesz, poprawisz kondycję psychiczną, a jeśli będziesz wypoczywał czynnie, do czego stworzyliśmy warunki poprawisz również swoją kondycję fizyczną. Prowadzimy warsztaty dla grup dziecięcych, młodzieżowych oraz dorosłych z zakresu ekologii i zdrowego żywienia. Współpracujemy z PTTK i Klubem Turystyki Pieszej "Nasza Chata", której członkowie mają u nas zniżki.

Miejscowe atrakcje: Ciekawie prowadzone szlaki turystyczne piesze, rowerowe i konne. Pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej.Przepiękne jezioro Lubieszewko, które obfituje w ryby i ma bardzo urozmaiconą linię brzegową, a otaczający teren równie urozmaiconą konfigurację. Spacer wzdłuż lini brzegowej jest wyzwaniem dla sprawnego piechura. Wypożyczamy kajaki, łódź wędkarską, rowery i kijki do nordik walking.

Okoliczne atrakcje: Malownicze kościółki w okolicznych wsiach, muzea, zabytki i Centrum Rekreacyjne w Gorzowie Wielkopolskim. ZOO Safari w Świerkocinie.

Obiekt posiada

WyżywienieNoclegParking bezpłatny
Atrakcje dla dzieciInternet bezprzewodowy Wi-FiPobyt grup zorganizowanych
Wycieczki szkolneSpotkania integracyjnePobyt zwierząt

Obsługa w językach obcych

rosyjski

Galeria zdjęć

Komentarze i oceny

Nie ma jeszcze żadnej opinii o tym obiekcie.
Poprzedni
Kwietnia 2021
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Szukaj
Lokalizacja:
Kategorie:
Obiekt posiada:
Licznik odwiedzin:
Liczba dzisiejszych odwiedzin: 69
Liczba odwiedzin od startu: 577 423
Teraz on-line: 0
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie projektów współpracy”
Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.