Tu jesteś:Start / Baza usług / Gastronomiczne

Folwark Pszczew

Folwark Pszczew

Dane adresowe

Adres:
Folwark Pszczew
ul. Batorego 11, 66-330 Pszczew
Tel.: 95 7491383, 507207032, 881337312
E-mail: folwark@pszczew.com.pl
www: folwarkpszczew.com.pl

Dane kontaktowe

Kontakt:
Łukasz Robak

Dni i godziny otwarcia

od poniedziałku do niedzieli 24h

Opis

Na terenie Folwarku Pszczew znajduje się budynek Starej Gorzelni stanowiący bazę noclegową dla turystów. Zapewniamy stylowo wykończone, komfortowe pokoje i apartamenty, także dwupoziomowe, wyposażone w łazienkę z prysznicem bądź wanną oraz LCD z bogatą ofertą programową w języku polskim i niemieckim. Do użytku wypoczywających jest przestronna kuchnia wyposażona w płytę ceramiczną do gotowania, dużą lodówkę, kuchenkę mikrofalową a także wspólną jadalnię. Na terenie całego obiektu można korzystać z bezprzewodowego Internetu. Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych agroturystach, dla których przygotowaliśmy kącik zabaw pełen różnych zabawek i książeczek oraz krzesełko do karmienia i leżaczek. Piwnica Gorzelni, w której zachowana została stara architektura wnętrza, zaadaptowana została na SALĘ KONFERENCYJNO-BANKIETOWĄ. Profesjonalne zaplecze multimedialne, na które składa się rzutnik multimedialny oraz odpowiednie nagłośnienie sali, pozwoli zorganizować każdą konferencję, szkolenie, jak również przysłuży się organizacji imprez zamkniętych. Na terenie Folwarku znajduje się również Dom Rybaka, który wyposażony jest w małe SPA, gdzie można się zrelaksować i odprężyć w jacuzzi oraz w saunie.

 

Miejscowe atrakcje: Pszczew - miasteczko malowniczo położone wśród lasów i jezior. 1.Późnorenesansowy kościół Św. Marii Magdaleny zbudowany w latach 1632-1654, z cennym obrazem Matki Boskiej wśród Aniołów z 1630 r., 2. Barokowa Plebania z XVIII wieku otoczona zabytkowym parkiem z okazałymi pomnikami przyrody, 3. W rynku Pszczewa, w drewniano-szachulcowej chacie krytej gontem, z przełomu XVII-XVIII wieku, mieści się Muzeum Regionalne, pod nazwą "Dom Szewca", posiadające stałą ekspozycję historii Pszczewa, 4.Wśród rozłożystych lip, na rynku, od 1896 roku stoi murowana kapliczka z figurką Św. Józefa, 5. Historyczne znaczenie ma również kapliczka z kamienną figurką Św. Wojciecha, ustawiona na wzgórzu, przy drodze do Silnej, na miejscu dawnego drewnianego kościoła stojącego tu do 1774 r., a upamiętniającego wizytę Św. Wojciecha na tym terenie. 6. Niewątpliwą atrakcją Pszczewa jest prywatny Skansen Pszczelarski. 7.Półwysep Katarzyna – kolebka Pszczewa

 

Okoliczne atrakcje: 1.Rokitno Znajduje się tu Sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej, miejsce pielgrzymek wiernych z całej Diecezji i okolic. W barokowym kościele z 1748 r., dawnym opactwie Cystersów Bledzewskich, z rokokowym wnętrzem z 1758 r. znajduje się łaskami słynący obrazem Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Sanktuarium otoczone jest pięknie utrzymanym parkiem. Na wzgórzu, na wschód od Rokitna, przy drodze do Lubikowa, od 1671 r. stoi mała, polna kaplica związana z kultem cudownego obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Wewnątrz małej świątyni znajduje się ołtarz z figurką Matki Bożej Fatimskiej, którą podarował Jan Paweł II. • Na południe od Rokitna, przy zakręcie drogi do Międzyrzecza, spotykamy uroczą kapliczkę z figurką N.M.P. 2.Silna Obok kościoła i plebani z 1928 r., znajduje się oryginalna drewniana dzwonnica, a przy polnych i leśnych drogach 5 murowanych kapliczek. 3.Mniszki To zespół mieszkalno-folwarczny z końca XIX wieku, będący częścią dawnego dużego majątku ziemskiego. 4.Mnichy Wieś ta to część dawnego dużego majątku ziemskiego. Pozostał po nim: • Piętrowy dworek z 1904 r. otoczony parkiem podworskim z ciekawymi okazami drzew, znajduje się tu: rządcówka, gorzelnia i zespół folwarczny z końca XIX wieku. • Naprzeciw bramy wjazdowej i dalej przy drodze do Międzychodu, stoją jedne z najładniejszych kapliczek 5. Policko Znajduje się tu dawny dom pastora z przełomu XIX i XX wieku, z charakterystycznym murem szachulcowym. Wśród zabudowań gospodarczych widoczny jest oryginalny, szachulcowo-drewniany spichlerz z 1844 r. z łamanym dachem, niestety mocno zniszczony. W parku podworskim i nad brzegiem Obry rośnie wiele okazałych drzew o charakterze pomnikowym. 6.Trzciel Miasto nad Obrą między jeziorami Młyńskim i Konin. We wczesnym średniowieczu gród obronny. • Najciekawszym zabytkiem miasta jest jego układ urbanistyczny. Zachował się tu zespół kalenicowych domów małomiasteczkowych, o konstrukcji przeważnie szachulcowej, z przełomu XIX/XX wieku. • Na uwagę zasługuje kościół Św. Wojciecha, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z 1510 r. Obecny wystrój i wygląd kościoła to efekt gruntownego remontu przeprowadzonego w latach 1928 -1929. • W dawnym parku pałacowym, przy szkole, rosną dorodne lipy, platan i inne drzewa pomnikowe. Najbardziej charakterystycznym elementem małej architektury w krajobrazie są kapliczki. Można je spotkać przy głównych drogach i na skrzyżowaniach dróg polnych. Bywają one murowane i drewniane, zaniedbane i zniszczone, z większymi i mniejszymi oznakami ludzkiej pamięci. Na terenie Parku jest ich około 60-ciu, niektóre mają bardzo ciekawą historię.

Obiekt posiada

WyżywienieNoclegParking bezpłatny
Atrakcje dla dzieciInternet bezprzewodowy Wi-FiSzkolenia
KonferencjeSpotkania integracyjne

Obsługa w językach obcych

niemiecki

Galeria zdjęć

Komentarze i oceny

Nie ma jeszcze żadnej opinii o tym obiekcie.
Poprzedni
Września 2021
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Szukaj
Lokalizacja:
Obiekt posiada:
Licznik odwiedzin:
Liczba dzisiejszych odwiedzin: 9
Liczba odwiedzin od startu: 589 611
Teraz on-line: 0
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie projektów współpracy”
Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.