Tu jesteś:Start / Aktualności / Artykuł
< XX Jarmark Magdaleński w Pszczewie
2013-08-23 12:31

Militarny i rekreacyjny weekend w Skwierzynie

W długi sierpniowy weekend na poligonie w Skwierzynie odbyła się trzecia edycja Pikniku Militarnego MASH. Goście tegorocznego spotkania podczas trzydniowej imprezy mogli obejrzeć niespotykany na co dzień sprzęt wojskowy oraz popisy kilkudziesięciu rekonstruktorów odtwarzających epizody walk z czasów II Wojny Światowej.

Dla odwiedzających unikalną wręcz atrakcją były przejazdy licznie zgromadzonym sprzętem wojskowym, zarówno zabytkowym jak i tym do niedawna używanym przez Wojsko Polskie.

Można było obejrzeć unikalną w naszym kraju replikę niemieckiej Pantery, jednego z największych czołgów II Wojny Światowej, znane z Czterech pancernych rosyjskie T-34 oraz amerykańskie Shermany.

Atrakcją tegorocznych pokazów były akrobacje lotnicze w wykonaniu trzech samolotów (w tym Messerschmitów).

Całość uzupełniała możliwość obejrzenia zestawów rakietowych oraz wyposażenia 35. Dywizjonu Rakietowego OP ze Skwierzyny.

Wieczorem piknikiowicze bawili się przy zespole Lemon, dźwiękach reggae zespołu Netka oraz mocniejszych dyskotekowych i rockowych wykonaniach grup Milano i RWA.

Niedziela upłynęła natomiast pod znakiem Smaków Pojezierza organizowanych wspólnie przez Lokalną Grupę Rybacką Pojezierze Dobiegniewskie oraz Gminę Skwierzyna.

Goście mogli posmakować potraw rybnych i bawić się wraz z kabaretem Koń Polski. Całość imprezy zakończył wieczorny koncert szantowy.

Podczas imprezy gościł również jak co roku namiot Stowarzyszenia „LGD Działaj z Nami”, w którym nabyć można było liczne gadżety, publikacje i materiały promocyjne, jak również uzyskać informacje jak pozyskać środki w ramach LEADER-a czy informacje o Stowarzyszeniu „LGD Działaj z Nami”.

Poprzedni
Września 2020
Następny
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
Szukaj
Newsletter
Bądź zawsze na bieżąco.
Zamów nasz newsletter.
Licznik odwiedzin:
Liczba dzisiejszych odwiedzin: 64
Liczba odwiedzin od startu: 548 676
Teraz on-line: 0
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich - Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie projektów współpracy”
Osi IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.